Per Brahegymnasiets logotyp
Jönköpings kommuns logotype

Lärare

  1. Agneta Andersson

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-105476 072-736 48 00

    E-post

    agneta.andersson@jonkoping.se

  2. Agneta Johansson

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 60 45

    E-post

    agneta.johansson@jonkoping.se

  3. Alice Melin

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    072-711 38 12

    E-post

    alice.melin@jonkoping.se

  4. Allis Brorsson Stihl

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    allis.brorsson@jonkoping.se

  5. Allyson Neuberg

    Lärare, IB Coordinator

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 76 070-670 51 02

    E-post

    allyson.neuberg@jonkoping.se

  6. Anders Börjesson

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 21 35

    E-post

    anders.borjesson1@jonkoping.se

  7. Anders Nersäter

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 18

    E-post

    anders.nersater@jonkoping.se

  8. Andreas Allenmark

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 5415 073-069 40 99

    E-post

    andreas.allenmark@jonkoping.se

  9. Andreas Lindell

    IT-Pedagog, Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    072- 719 66 10

    E-post

    andreas.lindell@jonkoping.se

  10. Angelica Richardsson

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    070-798 57 33

    E-post

    angelica.richardson@jonkoping.se

  11. Ann Kindberg

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 17

    E-post

    ann.kindberg@jonkoping.se

  12. Anna Strandberg

    Lärare

    Program

    Hotell- och turismprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 70 46

    E-post

    anna.strandberg1@jonkoping.se

  13. Annelie Brandt

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 70 46

    E-post

    annelie.brandt@jonkoping.se

  14. Bettina Frandell

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 21 35

    E-post

    bettina.frandell@jonkoping.se

  15. Birgit Berntsson

    Lärare

    Program

    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 60 45

    E-post

    birgit.berntsson@jonkoping.se

  16. Björn Kohlström

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 31 85

    E-post

    bjorn.kohlstrom@jonkoping.se

  17. Bo Hellgren

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 18

    E-post

    bo.hellgren@jonkoping.se

  18. Britta Jeppsson

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 - 10 54 67

    E-post

    britta.jeppsson@jonkoping.se

  19. Carl Michael Karlsson

    Lärare, Förstelärare i sceniska ämnen

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 19

    E-post

    carl-michael.karlsson@jonkoping.se

  20. Charlotta Törnvall Holm

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 10 54 67

    E-post

    charlotta.tornvall-holm@jonkoping.se

  21. Claes Sewerin

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 29 14

    E-post

    claes.sewerin@jonkoping.se

  22. Dan Boberg

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    dan.boberg@jonkoping.se

  23. Daniel Tidstrand

    Lärare

    Program

    Hotell- och turismprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 70 45

    E-post

    daniel.tidstrand@jonkoping.se

  24. Elin Filhm

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet
    Hotell- och turismprogrammet

    Telefonnummer

    036 - 10 50 07

    E-post

    elin.filhm@jonkoping.se

  25. Elisabeth Fransson Malm

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 29 15

    E-post

    elisabeth.fransson.malm@jonkoping.se

  26. Elisabeth Mörtsell

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 29 14

    E-post

    elisabeth.landgren-mortsell@jonkoping.se

  27. Erica Kjellstrand

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    E-post

    erica.kjellstrand@jonkoping.se

  28. Eva Dioszegi

    Lärare

    Program

    Hotell- och turismprogrammet

    Telefonnummer

    036 - 10 65 87

    E-post

    eva.dioszegi@jonkoping.se

  29. Fredrik Holmquist

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 57 62

    E-post

    fredrik.holmquist@jonkoping.se

  30. Fredrik Söderhjelm

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 97

    E-post

    fredrik.soderhjelm@jonkoping.se

  31. Frida Concannon

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036-10 50 63

    E-post

    frida.concannon@jonkoping.se

  32. Gun Kotoulas Bolin

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 57 66

    E-post

    gun.bolin@jonkoping.se

  33. Heidi Lindahl

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 57 53

    E-post

    heidi.lindahl@jonkoping.se

  34. Helena Imland Blom

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 93

    E-post

    helena.imland-blom@jonkoping.se

  35. Helena Simonsson

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    E-post

    helena.simonsson@jonkoping.se

  36. Helén Petersson Lundgren

    Lärare

    Program

    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 71

    E-post

    helen.petersson@jonkoping.se

  37. Heléne Palm

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    E-post

    helene.palm@jonkoping.se

  38. Håkan Persson

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    hakan.persson@jonkoping.se

  39. Ivar Kristoffersson

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 31 85

    E-post

    ivar.kristoffersson@jonkoping.se

  40. Jennie Karlsson

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 59 57

    E-post

    jennie.karlsson@jonkoping.se

  41. Johanna Ossowicki

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 - 10 54 67

    E-post

    johanna.ossowicki@jonkoping.se

  42. Jon Petersson

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 98

    E-post

    jon.petersson@jonkoping.se

  43. Jon Trojefors

    Lärare, förstelärare i Matematik

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 31 85 072-301 53 53

    E-post

    jon.trojefors@jonkoping.se

  44. Josefine Erlandsson

    Lärare, förstelärare i Biologi/Naturkunskap

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 94

    E-post

    josefine.erlandsson@jonkoping.se

  45. Julia Markström

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036 - 10 21 35

    E-post

    julia.markstrom@jonkoping.se

  46. Karin Alexandersson

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 93

    E-post

    karin.alexandersson@jonkoping.se

  47. Karin Nordell

    Lärare, förstelärare i Estetik och mediaämnen

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 70 46

    E-post

    karin.nordell@jonkoping.se

  48. Katariina Hyttinen

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 57 66

    E-post

    katariina.hyttinen@jonkoping.se

  49. Kenneth Karlsson

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 29 15

    E-post

    kenneth.karlsson1@jonkoping.se

  50. Kristina Bergqvist

    Lärare

    Program

    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 71

    E-post

    kristina.bergqvist@jonkoping.se

  51. Lars Bohlin

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 57 66

    E-post

    lars.bohlin1@jonkoping.se

  52. Lazhar Hassini

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 10 29 15 0730 71 70 90

    E-post

    lazhar.hassini@jonkoping.se

  53. Leif Bergholtz

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    070-593 53 54

    E-post

    leif.bergholtz@jonkoping.se

  54. Lina Häger

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 79

    E-post

    lina.hager@jonkoping.se

  55. Lina Randau

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    E-post

    lina.randau@jonkoping.se

  56. Linda Lindström

    Lärare, förstelärare i Svenska

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 98

    E-post

    linda.lindstrom@jonkoping.se

  57. Lisa Bergh

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 - 10 54 21

    E-post

    lisa.bergh@jonkoping.se

  58. Lisa Samuelsson

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 - 10 54 21

    E-post

    lisa.samuelsson1@jonkoping.se

  59. Lisbeth Wessman

    Lärare

    Program

    Hotell- och turismprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 70 47 070-636 47 87

    E-post

    lisbeth.wessman@jonkoping.se

  60. Liudmila Nikitina

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    E-post

    liudmila.nikitina@jonkoping.se

  61. Lo Maria Karlsson

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 10 50 63

    E-post

    lo-maria.karlsson@jonkoping.se

  62. Maggie Tanhaei

    Studiehandledare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 10 50 63

    E-post

    maggie.tanhaei@jonkoping.se

  63. Magnus Hördegård

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    magnus.hordegard@jonkoping.se

  64. Magnus Jakobsson

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 31 85

    E-post

    magnus.jakobsson@jonkoping.se

  65. Magnus Käll

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    magnus.kall@jonkoping.se

  66. Malin Arvidsson

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    malin.arvidsson@jonkoping.se

  67. Martin Aläng

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 18

    E-post

    martin.alang@jonkoping.se

  68. Martin Blomqvist

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    070 647 31 63

    E-post

    martin.blomqvist@jonkoping.se

  69. Michael Strand

    Förstelärare i Musik

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    michael.strand@jonkoping.se

  70. Michael Svaninger

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    E-post

    michael.svaninger@jonkoping.se

  71. Nicklas Pihlkvist

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036-10 21 35

    E-post

    nicklas.pihlkvist@jonkoping.se

  72. Ove Imland

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 93

    E-post

    ove.imland@jonkoping.se

  73. Per Johannisson

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 31 85

    E-post

    per.johannisson@jonkoping.se

  74. Per Persson

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 31 85

    E-post

    per.persson@jonkoping.se

  75. Pernilla Ahlstrand

    Lärare, Lektor i estetiska ämnen

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036 - 10 54 19

    E-post

    pernilla.ahlstrand@jonkoping.se

  76. Peter von Porat

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 76 070 - 842 31 28

    E-post

    peter.von-porat@jonkoping.se

  77. Pia Zäther

    Lärare

    Program

    Hotell- och turismprogrammet

    E-post

    pia.zather@jonkoping.se

  78. Sandra Dini-Daag

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 52 14

    E-post

    sandra.dini-daag@jonkoping.se

  79. Sissie Bjerenius

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    E-post

    sissie.bjerenius@jonkoping.se

  80. Sofia Thörn

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Introduktionsprogrammen
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036 10 29 15

    E-post

    sofia.thorn@jonkoping.se

  81. Solveig Stomsjö

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 54 79

    E-post

    solveig.stomsjo@jonkoping.se

  82. Susanne Nordström

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 57 62

    E-post

    susanne.nordstrom1@jonkoping.se

  83. Susanne Olsson Berglund

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 60 45

    E-post

    susanne.olsson-berglund@jonkoping.se

  84. Sven Rosberg

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 31 85

    E-post

    sven.rosberg@jonkoping.se

  85. Terese Olsson Kumlin

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 57 53

    E-post

    terese.olsson-kumlin@jonkoping.se

  86. Thomas Rostedt

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 71

    E-post

    thomas.rostedt@jonkoping.se

  87. Tobias Palmberg

    Lärare

    Program

    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 94

    E-post

    tobias.palmberg@jonkoping.se

  88. Tobias Staberg

    Lärare, Kommunikatör

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 50 04 076-118 89 48

    E-post

    tobias.staberg@jonkoping.se

  89. Tony Sandqvist

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    070-461 73 65

    E-post

    tony.sandqvist@jonkoping.se

  90. Torbjörn Johnson

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 21 35

    E-post

    torbjorn.jonsson@jonkoping.se

  91. Vanessa Charlotteaux

    Lärare

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 29 15

    E-post

    vanessa.charlotteaux@jonkoping.se

  92. Veronica Gustafsson

    Lärare

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 - 10 54 67

    E-post

    veronica.gustafsson@jonkoping.se

  93. Åsa Nersäter

    Förstelärare i Samhällskunskap

    Program

    Humanistiska programmet
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 54 98

    E-post

    asa.nersater@jonkoping.se

  94. Åsa Näslund

    Lärare

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036-10 29 16

    E-post

    asa.naslund@jonkoping.se

Adress: Residensgatan 7 | 553 16 Jönköping | Exp: 036-10 54 78 | Fax: 036-10 31 82

© Per Brahegymnasiet