Per Brahegymnasiets logotyp
Jönköpings kommuns logotype

Ledningsgruppen

Följande personer ingår i Per Brahegymnasiets ledningsgrupp:

  1. Agneta Ljunggren

    Biträdande rektor

    Program

    Introduktionsprogrammen

    Telefonnummer

    036 - 10 50 14 072 526 07 89

    E-post

    agneta.ljunggren1@jonkoping.se

  2. Andreas Holm

    Rektor

    Program

    Ekonomiprogrammet
    Hotell- och turismprogrammet
    International Baccalaureate
    Naturvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036 - 10 54 92 072 552 86 95

    E-post

    andreas.holm@jonkoping.se

  3. Jan Birgersson

    Rektor internationalisering

    Telefonnummer

    036-10 59 32 070-638 59 32

    E-post

    jan.birgersson@jonkoping.se

  4. Johan Gustafsson Junvik

    Rektor

    Program

    Estetiska programmet

    Telefonnummer

    036 10 63 08 070 242 39 09

    E-post

    johan.gustafsson-junvik@jonkoping.se

  5. Marie-Louise Hahn Hallebrink

    Rektor

    Program

    Humanistiska programmet
    Introduktionsprogrammen
    Samhällsvetenskapsprogrammet

    Telefonnummer

    036-10 62 80 070-304 00 33

    E-post

    marie-louise.hahn-hallebrink@jonkoping.se

  6. Oskar Cronodal

    Ny gymnasiechef from 18-08-01

    E-post

    oskar.cronodal@jonkoping.se

Adress: Residensgatan 7 | 553 16 Jönköping | Exp: 036-10 54 78 |

© Per Brahegymnasiet